Admin's diary

Austria ~HolidayInAustriaSloveniaAndCrete~

5. září 2017 v 18:26 | DiamondColours | Emdie.
Ahoj všichni! Ve zdraví jsem přiletěla z Kréty, a (bohužel) vrátila do reality. Včera jsem nastoupila do školy, to znamená, že bude méně času, ale nebojte, zvládnu to ;) Teď už budu i obíhat, včera anni v neděli jsem už neměla náladu ani se ozvat. Každopádně ještě jako vzpomínku na léto, je tu takové shrnutí toho, kde jsem byla o prázdninách, i s fotkami, ale bude to rozdělené do tří článků, toto je první, o Rakousku. :)

Odjeli jsme 10. srpna do krásného městečka Faak Am See, ležící již podle názvu nedaleko jezera, Faaker See. Musím říct, že ubytování bylo parádní, ani jsme takové nečekali, všechno čisté a docela moderní, ubytování jsme rezervovali na booking-u. Ještě ten večer jsme se vydali k jezeru, které rozhodně není tak veliké jako známější Wörter See, u kterého jsme byli v létě 2015. Samozřejmě nebyli byc
hom to my, kdyby nám vyšlo počasí. Samozřejmě bylo docela zima na koupání a tak jsme
u jezera leželi pouze jedno odpoledne. Na prvních dvou fotkách je jezero Faaker See, bez filtrů. První fotka je focená v podvečer, druhá brzo ráno. :) Hned v pátek ráno jsme vyrazili do soutěsky Tscheppaschlucht, po náročné procházce v soutěsce jsme se najedli v restauraci Deutscher Peter. Po té jsme jeli směrem zpět do Faak Am See, ale rozhodli jsme se navšívit nedaleký hrad Finkenstein, ze kterého ale bohužel nemám fotky. Na 3. fotce jsme v soutěsce Tscheppaschlucht, škoda, dokonce jsme šíleně zmokli, když jsme šli. V sobotu jsme byli na 2.167 m vysoké hoře s názvem Dobratsch, nic moc počasí, ale ty tři hoďky nahoru za to stály. V neděli jsme přejížděli do Slovinska, ale zastavili jsme se na skok v Itálii, kde jsme vyjeli na horu Monte Di Santo Lussari, 1.767 m vysokou. O tom už ale v dalším článku.

 
 

Reklama