Listopad 2015

WORKING...

12. listopadu 2015 v 18:09 | DiamondColours | Emdie.
Ahoj všichni! Rozhodla jsem se vám ukázat, jak asi vypadají moje připravy designů, návrhy všeho, co dělám týkající se designu. Momentálně pro vás připravuju podzimní design sem, brzy otevřu i další objednávky. Doufám, že budete s článkem spokojeni, protože o tenhle článek mě poprosil někdo na asku. :)

1. VŠECHNO PLÁNUJU DOPŘEDU
Základem mé práce je rozvržení času.
Vše si musím důkladně rozvrhnout, jinak bych absolutně nic nestíhala. Pro mě je tohle základ, roozvrhnout si čas na přípravu do školy, blog a mé plány týkající se blogu, zbylý volný čas, koníčky atd.
Proto si vše plánuji dopředu, rozvrhnu si po jakých časových úsečkách budu design a vůbec grafiku dělat.

2. NÁVRHY, NÁVRHY
Když nemám žádný nápad, radši se do designu nepouštím a nechám si pořádně promyslet, než začnu pracovat.
Tuhle metodu jsem začala praktikovat teprve nedávno a moc mi to vyhovuje. Vždy si první na papír předkreslím, jak by podle mě měl design vypadat. načtrnu si obrysy všeho, samozřejmě vše dělám pomocí tužky, papíru a notebooku. Musím uznat, že mi to vše velmi pomáhá, ikdyž několikrát třeba design není takový, jaký jsem si ho načtrla.

3. REALIZACE NÁPADŮ
Nejprve si zkusím zrealizovat všechny mé nápady, jestli to dokážu udělat, nebo jestli to bude vypadat dobře, když ne, zkusím vymyslet něco jiného a pak už se automaticky pouštím do tvorby.

4. ROZMĚRY, PŘÁNÍ
Vždy se snažím udělat design podle představ objednávajícího, ikdyž je to někdy velmi težké. Další z mých základů.
Ikdyž se mi to kolikrát nepodaří, protože složení barev, které si "zákazník" přál se k sobě třeba nehodí nebo jsou fotky nepoužitelné. V takových případech kontaktuji na e-mail toho, kdo si design objednal.

5. TVORBA SAMA O SOBĚ
Teď se konečně dostáváme k bodu, který je snad nejdůležitější. Tvorba.
Začínám vždy s pozadím a poté se stránkou samotnou + záhlavím. Jsem docela puntíčkářka, takže vše musí být podle mých představ. Většinou se z mých představ, kdy si myslím, že mi to zabere max 2 hoďky, vyklubou hodiny min. 4. Někdy se dostávám i na 7-8 hodin a výsledek ani pořádně nestojí za to. Tak to bývá, no. :))))))